Tel Aviv Live: Duncan Laurence met piano op songfestival
16.Nederland: Duncan Laurence – Arcade
Duncan Laurence heeft de eerste repetitie achter de rug van het 64e Eurovisie Songfestival in Tel Aviv. Duncan zit achter een piano in het midden van het podium. Er wordt bij ‘Arcade’ gebruik gemaakt van donkerblauwe kleuren. Bij het intro van het lied wordt langzaam ingezoomd op Duncan. Er is gezorgd voor een intieme setting met een gloeilamp.
Duncan pakt de camera en hij weet de emotie van het lied goed over te brengen. De cameravoering bij de eerste opvoeringen was nog matig. Veel shots van veraf en van de tribunes in de zaal. Een nog intiemere cameravoering zou beter passen bij de Nederlandse inzending. Hier kan natuurlijk nog aan gewerkt worden. Het kan ook zijn dat straks het publiek lampjes krijgt en dat daar op wordt ingezoomd. Dat zal dan een sfeervol beeld geven. Op het einde van ‘Arcade’ komen er laserstralen die het lied kracht bij zetten.
Vocaal is het allemaal prima op orde en Duncan kan terug kijken op een prima repetitie. In Tel Aviv is er enthousiast gereageerd door de internationale pers. Benieuwd of de bookmakers nog gaan reageren op de eerste repetitie. Daarvan houden we jullie dan natuurlijk op de hoogte. Zaterdag is de tweede repetitie voor Nederland. Wij doen uiteraard weer verslag van.
Foto’s: Eurovision.tv
Video volgt.




Die witte bol hangt daar niet doelloos, hij staat precies achter Duncan in t shot waardoor het een fel lichtpunt achter hem is (lichtpunt onder water)
Rusland had vanmorgen 15%, nu ook 13. Ik zag sommige beelden, vond het eigenlijk best mooi hoor. Enige probleem is de regie! Die moeten een trap onder hun hol krijgen en het zo intiem mogelijk maken.
Zo wat is iedereen weer aan het schieten en negatief. Mensen het is een eerste repetitie. Daarvoor worden deze gehouden. En de bookmakers hebben het vaak niet bij het rechte eind, dus zakken, geen probleem. Duncan zal er staan(zitten) tijdens de halve finale. Het komt echt goed! (en is het al).
Prieces! De wereld vergaat niet… hij zong goed en overtuigend. Nu nog werken aan de regie.
Pfff zeg dat. We moeten wel een beetje va onze kracht uitgaan. We hebben nog niet eens de echte beelden gezien.
Teleurgesteld. Waarom staat hij niet? Kan er nog iets veranderd worden bij de 2e rehearsel? We hadden goud in handen, maar nu?
We gaan ervoor!!
Mijn eerste reactie: teleurstellend! Ik ben nooit fan geweest van pianoacts. Had er gewoon gestaan zoals je bij EIC deed en met je handen/vuisten naar je hart ging. Dat was zoooo ontzettend mooi. Meer was niet nodig. Ik krijg hier vooralsnog geen winning vibes bij en dan heb ik het puur over staging! Het lied blijft natuurlijk sterk. Ik kan alleen nog maar hopen dat het op beeld sterk overkomt. Maar ik had Duncan dus graag achter een microfoon zien staan.
Helemaal gelijk. Gaat altijd mis met een zanger(es) áchter een piano. Gaan we weer!
Eens!
Nederland geeft les: hoe breng je een prachtig nummer om zeep. En dit is precies waar ik al bang voor was, dat er gedacht wordt dat het om het liedje gaat, en vergeet dat het een EuroVISIE songfestival is. Het gaat om het totaalplaatje. Ik vind het onbegrijpelijk dat het zo ontzettend sober wordt gebracht. Na de armoedige toestand in Portugal vorig jaar, is er nu wel de beschikking over een mooi LED scherm, maar daar wordt dan weer bijna niks mee gedaan. Je zou op zijn minst wat beelden van die prachtige videoclip kunnen laten zien. En dan dat lelijke keyboard, waarom? Ik hoop oprecht dat er nog wat aan gesleuteld wordt, want hiermee gaan we echt niet winnen.
Dat is onzin, Sobral was ook sober weet je nog?
Sobral?! Hij (Sobral) deed perfect contact maken met publiek en camera. Hij keek recht in je ogen, in je hart. Verder waren zijn specifieke kleine bewegingen juist heel passend bij de tekst. Totaal niet saai en voorspelbaar zoals Duncan nu doet. Duncan wijst letterlijk jou aan als hij ‘You’ zingt en wijst naar zichzelf als hij ‘me’ zingt. Vandaar dat ze hem nu achter de keyboard zetten, kan hij dat wijzen achter laten. Maar dat blijkt dus ook geen oplossing. Sorry, zo enthousiast ik over het lied was (vind het nog steeds erg mooi), zo disappointed ik nu ben. En dat is geen azijnpissers, maar de objectief blijven. Andere landen zeggen veelal hetzelfde.
Bandigo geeft les: Hoe breng je negativiteit in iets.
Antwoord: Lees zijn reactie
Klopt: ik ben inderdaad niet positief. Ik geef hier alleen mijn mening, en daarmee kun je doen wat je wilt. Of niks, ook goed. Ik denk alleen dat NL beter kan, en dat vind ik jammer. We hebben goud in handen met dit nummer, maar slaan onze eigen ruiten in met deze saaie en gedateerde bedoening. En ja, dat vind ik teleurstellend.
Begrijp jou wel Bandido , het heet idd Euro Visie en geen euro VISUAL.. Hun VISIE is> houd het klein en op het lied gefocust. Alsnog kan men met de nodige hedendaagse techniek iets simpels maar heeeeeel episch creëren en toch klein. Maar Piano MOET WEG !
De visie in Eurovisie heeft een totaal andere betekenis dan dat er hier nu wordt aangegeven. Pffffffffffffff wat een dom en infantiel gelul weer hier, de beste stuurlui staan weer eens aan wal
Helemaal gelijk
Jeetje wat een azijnpisserij. Duncan heeft een goed lied, zingt goed en heeft geen kermis nodig.
Ik blijf erin geloven en vind het oprecht heel goed!
Goed gezegd Martijn Duncan heeft geen show nodig rondt hem
Ik vind het er prachtig uitzien en het klinkt geweldig !! Dit komt helemaal goed !!
Ik zag het helemaal voor me: het achterscherm borrelend onderwater beeld, zijn voeten in ‘water’ op het podium, Duncan kijkend in de camera, liefst met traan aan het eind…… een EPIC performance !! En wat zie ik net? Zittend achter een piano met wat blauw achter hem. Er gebeurt helemaal niks en die piano, omg! WEG MET DIE PIANO alsjeblieft! Ik ben zo teleurgesteld, want je kan visueel zo veel doen met dit nummer… bah, ik ben er ziek van! Verander het aub voor volgende week, anders winnen we echt niet.
Helemaal met je eens, gebruik die clip!! Never change a winning combination, nee wij gaan gaan achter een lomp keybord zogenaaamd zitten spelen, ik ben er ook ziek van. Wat een gemiste kans, noem me maar een azijnpisser maar de waarheid is soms hard.
Wat een gezeur van veel personen hier. Na de beelden die ik heb gezien kan ik nog niet veel zeggen.
Van de laatste paar winnaars was de staging toch ook niet super? We zullen wel zien hoe het op beeld komt straks.
Voor Hans Pannecoucke was alles dus beter kennelijk? Als dat niet zo is vind ik dat men niet zo moet lopen zeuren. We zijn ook Nederlanders en die doen dat snel.
Die bol overigens is niet goed over nagedacht. Als mensen het niet begrijpen en je dus uitleg moet geven, sla je de plank mis. Ik zelf zie er geen maan of zon in, maar hoop, de hoop naar de liefde, maar dat komt omdat ik het nummer en het verhaal van Duncan inmiddels goed ken. Geen idee hoe de gemiddelde kijker dit tot zich neemt.
Vind het een prachtig beeld geven, less is more.Wel snap ik die maan, bol niet, het leid af, en je gaat zoeken naar een bepaald soort symbolisme.En als je je publiek met vraagtekens opzadeld, moet je het skippen, of er iets anders voor in de plaats voor doen.Wel ben ik wat teleurgesteld in de lasers zoals ze nu gebruikt zijn, had het wat rauwer en meer concert-achtig willen hebben.Het is nu te 80’ties stralen. Het is wat duf en muffig, dat is jammer.Begin is er nu finetunen, en perfectioner.Ben echter nog niet van mijn stoel geblazen, en dat had ik met zo’n killersong eigenlijk wel moeten gebeuren 😉
For me, there was a lot wrong here. Firstly let me be clear, the song itself is a cracker and, as expected, Duncan delivered all the notes in the right order. Also as expected, the staging was minimalist, with just him at the old piano.
My problem with it was that as a performer, Duncan failed to connect.
The hook of the song is “loving YOU is a losing game”, and yet not once did he actually connect with any sort of “you”. His sheepish furtive sideways glances to the camera bordered on creepy, and there were way too many wide shots to keep my interest.
It’s supposed to be an intimate song and yet it wasn’t made so by negative camerawork and an artist seemingly unwilling to interact with the people who will award half his score.
The delegation (or people involved) need to have a word with Duncan and say: “Stop with the art, start with the connections NOW, otherwise this will not win”.
Duncan is sat alone on stage playing a piano. The performance is designed to represent authenticity and that’s most definitely on display. There is a nice quality to the performance with long swooping camera shots, yet I remain emotionally unmoved. I need to see more emotional resonance and a clincher moment to get the goosebumps going. The juries will 100% like this but the Netherlands needs the televoters on side to seal the win. Much like Russia, I feel this is a work in progress. I would have liked to have seen Duncan perform below an array of incandescent filament bulbs with a circling camera. The ingredients are there. It’s now up to Pannecoucke to make it work.
@Lilly, prachtig stukje Engels. Ik doe je dat niet na!
+1 ♥
Ik val net pas in. En lees de commentaren. Ook van andere sites. Ik hoor toch vooral dat het er prachtig uitziet. En dat het geweldig klinkt. Volgens mij moeten we gewoon vertrouwen houden. Finetuning camerashots gaat vast lukken. Ik ben positief en we moeten oppassen om niet altijd alles naar beneden te halen.
Ik zei al in een vroeg stadium dat Duncan geen oogcontact maakt en niet kan bewegen. Na weken lang oefenen nog steeds niet dus. Hoe lossen ze dat dus op? Door wide shots, zo kunnen we niet zien of hij cameracontact maakt of contact met het publiek. En hem achter de piano zetten zodat hij niet hoeft te bewegen, behalve zijn continu overdreven onnatuurlijke omhooggaande schouder. Dit was de grootste kans voor NL om te gaan winnen. Lied is nog steeds geweldig, maar zanger en staging geen bal aan gedaan. Wordt lastig om te winnen nu.
De AvroTros heeft alles op alles gezet om het Songfestival in 2020 niet te hoeven te organiseren. ‘Arcade’ is een winnend nummer, maar de visuele presentatie is dat gewoonweg niet. Het is zelfs armoe troef. Drie minuten lang achter een schamele keyboard nodigt de kijkers NIET uit om op hem te stemmen (en mijn gedachten over de kledingkeuze is inmiddels wel bekend). Het is een lackluster. Totaal niet aantrekkelijk voor televoters om op te stemmen, terwijl het nummer an sich één van de beste Songfestivalnummers ooit is. Hoe krijg je het voor elkaar???
Hij had gewoon in het midden van het podium moeten staan en om hem heen hadden ze met projecties (“augmented reality”) een soort donkere lucht en wolken om heen moeten creëren. En dan na de tweede minuut, wanneer dat orkestrale gedeelte begint, had er een soort lichtexplosie/lichtuitbarsting moeten komen zodat er een opheldering ontstaat. Verder uiteraard geen shots van het publiek. Maar ja, daar is het nu allemaal te laat voor.
Eerlijkheid duurt het langst en ja, de NL-delegatie heeft het gewoon verprutst. Tijd voor Maas/Smit/Dekker/Pannecoucke om op te stappen; ze zijn vleesgeworden pluche (net als de politici hier). Laat volgend jaar een andere omroep het maar eens overnemen.
nee het is nog niet te laat!! er kan nog wel wat aangepast worden….. gewoon afwachten tot zaterdag…… enne doeslief….
En deze conclusie kun je trekken na een halve seconde beeld en wat foto’s. Knap hoor. Jij bent zeker regisseur van beroep? Jij doet zeker alle staging bij Stage Entertainment? Jij kunt zeker alles beter?
Hmm, zag net op ESCtoday een clipje van de repetitie. Snap niet zo goed wat de bedenkers van deze regie willen overbrengen. Misschien dat het op beeld heel anders overkomt, maar nu lijkt het nergens op. Het blijft een prachtig nummer, maar een goedkoop ogen keyboard op een blauw podium gaat niet overtuigen, ook niet als je er laserstralen achter laat schijnen. Maar wie weet, we hebben zaterdag nog en komt de werkelijke bedoeling nog boven water. Voor dit moment vind ik het vooral jammer.
A few ideas for the Dutchies:
It’s ok to do something other than just having dark blue backdrop throughout. Also, when you use effects, can you use them at points that make sense? More importantly: seeing your singer is crucial, especially for such an emotional song. 41 seconds of dark stage before you see Duncan’s face for the first time? That’s not good. Having only a few close ups of him throughout and ton of long shots? Also not great because it’s pretty much impossible to get into the song or form any emotional connection with it or Duncan.
One more thing: you have a great peak moment in the song. USE IT. It needs to be an explosion and it’s more like the sound of a coin drop.
I don’t necessarily have a problem with the concept, but it needs to be massively deconstructed for it to get anywhere near what it could at should be. In this current form it’s not a winner, not even by a long shot.
we moeten maar afwachten tot zaterdag en dan een beter beeld krijgen van het geheel. Zijn stem is goed en de rest…. ach we zien maar ongeveer 30 seconde van het geheel tot nu toe
Doet het engelenkoor wel mee? Deze repetitie is toch hoe het er echt uit komt te zien? Of zit ik mis?
Het engelenkoor staat ergens buiten beeld..
Poppelepee….. Wat een gekanker weer hier zeg. Over een piano, waar hij achter zit, bijvoorbeeld. Andere act zetten een bar op op het toneel, of ijzeren bollen of reuzestoelen of een half dozijn spiegels. Maar hee, iemand die zijn liedje achter een piano gemaakt heeft, ook achter zijn piano laten zitten terwijl hij emotioneel zijn hart uitstort, is ineens het einde van de wereld?
Be yourself, dat is wat Duncan steeds zegt. En dat is precies wat hij hier laat zien, een muzikant en zanger pur sang.
En verder is er nog niets te zien van camerashots en al of niet de camera pakken, dus waarom Nederland het nu al weer verknald heeft (volgens sommigen) met de staging? Mij een raadsel.
Hoor ik als enige hier dat hij vlekkeloos zingt? Laten we niet vergeten dat dat lang niet bij elke act het geval is. En imponeren hoeft echt niet altijd met van alles uit de kast halen. Als iedereen dat al doet, val je juist op door het terug te brengen tot de essentie.
Ze kijken denk ik teveel naar andere inzendingen die allemaal bombastisch zijn en met een hoop onzin hun song aan de de wereld presenteren, ik zou heel graag wel eens willen weten hoeveel Zangers of zangeressen helemaal afgaan als ze zonder al dat theater zouden moeten optreden? En schaam jullie en daar bedoel ik mee de Nederlanders die afgaan op nog geen 30 seconden beeld. Met andere woorden ik ben het helemaal met je een Aadrianus.
Ik kom op een later moment wel weer even terug op deze weblog.
Het is altijd hetzelfde. Altijd enorm negatief. Mensen weten het altijd zo goed. Sceptici grijpen hun kans om alles neer te sabelen.
Er wordt goed gereageerd op de hoe het eruit ziet, hoe het klinkt. Maar nee, hier is alles weer drama ten top.
Echt zo jammer altijd.
En dan ook die arrogantie van so called kenners hier die allemaal schijnen te weten.
Je zult het zien: het gaat enorm goed overkomen en alles valt op z’n plek.
En tot die tijd laat ik de zeurders lekker links liggen.
Niet mee eens, toen de clip en t nummer uitkwamen was iedereen laaiend, dat zou nu ook moeten zijn, en als dat niet zo is weet je hoelaat het is. VERKNALD
Typisch Nederland, alles neersabelen als het ze zelf niet zint. Men weet het altijd beter of ze verdomme zelf regisseur zijn en verstand hebben van staging. De gemiddelde blogger hier komt niet verder dan lager school en kan alleen maar zeiken, zeiken en zeiken. Oer hollands trouwens
Wie zijn die backing vocals eigenlijk? Ik vroeg dat mij zomaar af uit nieuwsgierigheid.
ergens achter op het podium
ik mis de “kwetsbaarheid” die in de videoclip heel mooi in beeld werd gebracht, maar nu zittend achter een piano ver te zoeken is…
Geweldig. Typisch Nederlands om de boel te verkloten. Hans Pannekoek heeft zogenaamd The Common Linnets destijds mede naar een 2e plaats geregisseerd, maar heeft er sindsdien niets van gebakken. Intiem/low key/eenvoudig werkt niet altijd omdat het één keer gewerkt heeft. Ik slaap er niet minder om. Prima nummer hoor, maar een winnaar? Niet bepaald een oorwurm. Lekker naar Rome of Reykjavik volgend jaar!
Of naar Bakoe..hahaha
Rome dan maar, even sparen tot we genoeg ‘Soldi’ hebben 😉
IJsland gaat sowieso niet winnen en men moet zelfs niet raar opkijken als het volgende week dinsdag niet doorgaat. De landen waarvan IJsland vaak punten krijgt en dus enige connectie meeheeft zitten in de andere halve finale met uitgezonderd Finland.
Je hoopt gewoon dat iedereen super enthousiast is na zo’n repetitie. Helaas is dat niet zo. Maar blijft overeind dat Arcade een geweldig lied is en zeker een goede notering verdient.
De staging is misschien niet wat ‘men’ verwacht had maar ik heb ook niet het idee dat het een car crash is.
Vocaal klonk het sterk, ook de start. En daar heb ik me meer zorgen over gemaakt dan de staging
Wow deze reacties. Gewoon te triest voor woorden.
ja vind ik ook!!!, maar dat is ieder jaar zo.
Nu meerdere foto’s en stukjes gezien.
De vraag: Azijn of niet azijn…
het voelt gewoon..heel simpel, als een teleurstelling en had er (te) veel van verwacht.
Visueel boeit het tot dus ver, gewoon niet.
Leuk dat je het klein wilt houden maar kijk dan iig in de camera, achter een echte piano op een goede kruk.
Laat meer diversiteit zien in bijv. de achtergrond.. en hou eens op met die longshots en film desnoods alles met een steadycam en ga naar het einde pas ‘groter’
ik zie de magie nog niet igg..zo lijkt het gewoon als of je niet wilt winnen..
Ik heb medelijden met Duncan. Heb je een gouden nummer helpen de “deskundigen” je aan deze staging. Gewoon triest. We gaan afgestraft worden en eerlijk is eerlijk niet onverdiend. Volgende jaren maar weer met Pannekoek: op naar het 50 jaar niet winnen jubileum! Ook een feestje waard! Zo jammer voor de fans. Maar hey zeg niet dat jullie op deze site niet gewaarschuwd zijn, al vanaf dag 1 dat Pannekoek in beeld kwam.
Als ze niet zo koppig zijn als Waylon vorig jaar zou ik zeggen, orgel van het podium af en probeer er nog iets van te maken, tegen beter weten in? Ik ben verdrietig, en boos.
Jij hebt de wijsheid in pacht, azijnzeiker. Gelukkig doet Duncan waar hij zich goed bij voelt, en wat hij aantrekt. Verschil met Waylon is dat Waylon gewoon een statement wilde maken met zijn eigengereidheid.
Peter, 4e van de 9? Hoop dat we gaan kwalificeren.. hoezo azijnzijker?
4e van 9 van wat? Oh de pers, ja die weten het ook altijd beter. Maar voor wat het waard is, bij de wedkantoren nog steeds op 26 %, ok, vanmiddag even op 29% maar Rusland komt nog steeds niet verder dan 12%. Allemaal geklets in de ruimte, we wachten gewoon de volgende repetitie af, dan zien we ook meer.
Azerbeidzjan van 5 naar 4. Nederland naar 25%.
Ik heb even teruggezocht wat de pers vorig jaar van Netta vond: bij de 1e rehearsel was ze 3e en bij de 2e rehearsal was ze 4e. Dat plaatst de pers poll dan ook meteen in het juiste perspectief, lijkt me 😉
Ik ben hier niet negatief over, hij zingt fantastisch, in een pak wat bij hem past en op een manier die bij hem past, ik denk dat dat beter scoort dan dat je Duncan dingen laat doen die hem niet liggen. Er is wel degelijk heel goed over nagedacht, denk ik en dit is eruit gekomen, ik ben nog steeds positief en hoopvol. Men is denk ik vooral gegaan voor emotie en intiem, dat lijkt geslaagd te zijn.
De meeste mensen in Europa zien en horen het liedje voor de eerste keer en denk, nee weet het wel zeker dat dit optreden hun gaat inpakken.
Waarom leggen wij Nederlanders de lat zo hoog bij onze inzendingen?
Nederland is 4de van 9 landen in die dagelijkse persstemming. Achter Azerbeidzjan, Rusland en Noord-Macedonië.
Ik kan me één ding niet voorstellen en dat is dat er een aantal creatieve mensen rondom Duncan zijn (inclusief Duncan zelf) die er een flauwige voorstelling van maken waar niemand iets aan vind, en die dan zelf vinden dat het er allemaal fantastisch uitziet.
Ik heb er dus gewoon vertrouwen in dat het er op beeld allemaal goed uit komt te zien.
P.s.: mij stoort het niet dat hij achter een piano zit. Laat ik daar mee beginnen.
Mij ook niet Esmee 🙂
En in het korte stukje van de 1e repetities zie ik een landschap met de maan, een paar prachtig-blauwe flarden die bewegen, een piano, een zanger, een verstild moment. De rest komt nog.
Aan het einde van het nummer moest ik wel even lachen om het plaatje van een Duncan die oehoehoehoehoehoe zingt bij de maan; net een wolf die bij de maan zit te huilen, woehoehoehoe….
Ik ook !
Dat keyboard … 🤣
Is het nu zo moeilijk? om zelf te bedenken dat die bol de maan moet voorstellen?
Ach nee , oh echt ?
De maan? En dat doet men met een lampje? Terwijl er een giga led scherm achter staat?
Er was meer hype rondom die krumpende Congolezen van Waylon’s performance dan om Duncan’s performance met z’n keyboard. Wie had dat een paar weken geleden kunnen bedenken? Is dit nou waar Ilse voor mee is gegaan naar Tel Aviv? Als je een winnend nummer zó extreem verkloot qua staging, dan kun je één ding met zekerheid zeggen: Nederland gaat nooit meer winnen. In ieder geval niet zolang AvroTros/Cornald Maas/Jan Smit/Daniel Dekker/Hans Pannecoucke vinger in de pap hebben. Naar mate de uren verstrijken, zie ik vanuit het buitenland de reacties alleen maar negatiever worden. #FreePalestina
Hoe weet je dat het is verkloot?
Damsco weet toch alles, hij is God van het Songfestival. Hij is stage director bij verschillende theaterproducenten, heeft vele musicals geregisseerd en muziektheater gemaakt. Hij weet waar hij over praat. Euhhhhhhhhhhh, oh nee Damsco is een loser die niets beters te doen heeft, zijn lagere school niet afgemaakt heeft en zijn stukjes door zijn oudste zus van 75 laat typen.
Verkloot? De reacties op de stagings van Trijntje en Waylon waren echt veel negatiever dan op deze van Duncan. Veel mensen zijn ook wél positief. En het is toch normaal dat de eerste rehearsel nog niet alles op z’n plek valt?
Inderdaad, hier zijn repetities voor. En ik hoop dat de Nederlandse delegatie het zure commentaar van sommige songfestivalfans negeert. Net als de Common Linnets moeten ze gewoon hun eigen plan trekken.
Het irritants te is eigenlijk nog wel dat iedereen zich laat opruimen door mensen die daar aanwezig zijn. Duncan doet precies wat hij moet doen bij dit liedje en toch raakt iedereen hier genadeloos in paniek omdat fans zeggen dat het tegenvalt.
Het is de grote favoriet, die valt altijd tegen, iedereen heeft het liedje al toch keer gehoord en is niet meer onder de indruk. Go ahead and hate Duncan, maar dit is de eerste repetitie, ga lekker toch een potje chillen
Lang verhaal kort verhaal, niemand haat Duncan. Sommigen wel de aanwezigheid van de piano PUNT !
Geen paniek nog! We begonnen de dag bij de bookmakers op 26%. Toen trad Rusland op en dat viel tegen ( Rusland begon de dag op 15% en staat nu op 12%) en toen gingen we omhoog. En nu staat Nederland weer op 26%. We hollen dus niet achteruit.
Jeetje even schrikken van die perspoll, hoop dat we naar de finale mogen..
Vorig jaar werd Netta zelfs lager dan 10e in een ‘press’ poll
Dat plofgeval paste gewoon niet door de persrol
Perspoll is enkel gebaseerd op optredens, niet op het lied :). Dan is 4e van de 9 nog best wel aardig.
Een best positieve reactie van Wiwibloggs:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=412&v=gXNwcXPsULw
yep, en gelijk hebben ze, geef Duncan dan een echte mooie vleugel ipv dat ding op pootjes
Ja, ik snap het reactie van Deban ook wel. Ik denk dat er veel shots van het publiek met lampjes of iets zullen zijn. Ik zie dit best positief in!!!
Precies, al genoeg pootjes aanwezig .
Let`s do this!!! 😛
ook zij zien het zoals we allemaal moeten bekijken.
https://www.youtube.com/watch?v=ocQnoE0UUxI
En sommigen weten het weer beter, pff Top Duncan!
We hoeven ons niet druk te maken om die Press poll.. In 2017 stond Norma John uit Finland op 1 met 72 punten en die haalde de finale niet eens, en Belgie (Blanche) stond helemaal onderaan met 0! punten….
Ook Netta vorig jaar stond op 12 in die beruchte press poll..
Ik vind het te vroeg om een definitief oordeel te geven. Alles hangt nu af van wat de delegatie gaat doen naar aanleiding van de eerste repetitie. Wordt er meer intimiteit gecreëerd of blijft men hangen in de onpersoonlijke wideshots.? Gaat Duncan eindelijk het contact met de camera aan of blijft hij in zijn eigen wereld? Weet hij de magie te creëren die beloofd is? En kan Duncan sneller to the point komen? Na 40 seconden pas opdoemen is anno 2019 best lang. Voor je het weet gaan de kijkers nootjes halen. Zaterdag weten we meer.
Ze gaan nootjes halen omdat ze dachten dat het liedje nog niet was begonnen
Oh wat een verdeelde reacties hier !
Ik volg de reacties van repetities via een zestal websites. De Ieren zijn het meest negatief … ze spreken (schrijven ) van ‘….. If it makes it to the final ….. !
Persoonlijk blijf ik het een mooi lied vinden ,absoluut finale waardig maar nog werk aan de winkel voor Duncan en regie om kijker (beller ) te imponeren en te stemmen !
Uit de beelden die ik zo op het eerste gezicht zie doet het me met die lasers denken aan de Zweedse inzending van een paar jaar terug: dat knalde in al zijn eenvoud ook van het scherm af en werd 3e. Vocaal staat het als een huis. En als ik het vergelijk met al die andere stukjes van de rehearsals van de concurrenten dan zeg ik: prima maar het kan nog altijd beter. Muzikaal blijft het een geweldige song en ik ben benieuwd naar komende zaterdag. Wat ik opvallend vind aan sommige figuren is dat men het helemaal af brand terwijl -wat hebben we nou eigenlijk gezien?- een rehearsal met een eerste indruk meer ook niet. Na zaterdag kunnen we verder discussieren:-).
Ik begrijp uit de persconferentie van Duncan dat hij de sfeer wilde creëren van het moment dat hij Arcade schreef. Achter z’n keyboard.
Leuk hoor. Trijntje deed het pakje aan dat haar kinderen voor haar uitzochten. Het televoting publiek heeft daar geen boodschap aan. Dat kijkt en luistert. Azerbaijan staat al 4e !!! Bij de bookmakers. Duncan zakt weer een %. Het zal dit jaar gaan tussen Italië en Azerbaijan.
Zou fijn zijn als we naar de zaterdag mogen, kan Duncan nog eens achter zijn orgeltje zitten 😱
Inderdaad Dick, deze clipjes zijn onvoldoende om een goed oordeel te kunnen geven. Zo menen sommige zelfbenoemde experts dat er geen contact met de camera is, terwijl op wiwiblogs juist wordt gezegd dat Duncan dat heel goed doet. Gewoon afwachten en vertrouwen hebben in de echte deskundigen. Net als in 2014. Ik zie het wel goedkomen.
Inderdaad #doeslief
Go Duncan
Ik denk dat ik maar eens een paar frikandelletjes en kroketjes in de friteuse gooi. Het borrelen van zo’n kroketje of delletje in dat bruisende frituurvet ziet er toch een stuk appetijtelijker uit dan die discount laserlampjes en dat lullige keyboardje. Wie zullen we volgend jaar eens naar het Songfestival sturen? Sieneke nog een keertje ter ere van het 10-jarig jubileum van ‘Shalalie’? Waylon nog een keertje maar dan in een stringetje?
Er is hier maar één antwoord op mogelijk: Zak door de stront Damsco met je gal spuwen, je azijnzeikerij, hoop dat het vet goed heet is
lol, doe mij maar ook maar een kroketje. Maar goed, ik vond het ook enigzins teleurstellend maar ook mede door de hoge verwachtingen die IK zelf had. Maar dat krijg je ook wel als je van Ilse hoort dat het er prachtig, smaakvol en te gek gaat uit zien. Gelukkig hebben ze nog tijd zat om dat te bewerkstelligen. Ik blijf hoe dan ook trots op deze inzending en ik geloof nog wel in winstkansen, omdat dit lied zo ongelooflijk goed is. Als Blanche 4e kan worden met echt heel matige staging en door verschrikt te kijken, dan moeten wij toch zeker in de top 3 kunnen eindigen. Als we niet winnen, baal ik als een stekker. Ik heb ergens in 2013 al geroepen dat we binnen nu (toen) en 5 jaar zouden winnen, ik wil niet nog langer wachten.