Dou12e Points 2021 [1]: Litouwen
Onder de naam Douze points 2021 stellen we dagelijks een deelnemer aan het komende Eurovisie Songfestival in Rotterdam aan je voor. Vandaag lied 1 uit de eerste halve finale van dinsdag 18 mei: Litouwen .
Deelnemer: The Roop
Lied: Discoteque
Tekst: The Roop
Muziek: The Roop
Beste klassering ooit: 6e in 2006
The Roop bestaat uit de leden Vaidotas Valiukevičius, Robertas Baranauskas en Mantas Banišauskas. Hun muzikale stijl laat zich omschrijven als een mix van rock, poprock, softrock, dance-rock, indie en pop.
De groep The Roop won de Litouwse finale voor het Eurovisie Songfestival 2020 met overmacht. Hun debuutsingle werd in 2014 uitgebracht en een jaar later volgde het debuutalbum. In 2018 nam de band ook al deel aan de Litouwse selectie. Toen werd beslag gelegd op de derde plaats.
Litouwen deed het vorig jaar goed bij de bookmakers en dit deed de omroep besluiten de band direct een plaatsbewijs aan te bieden voor de Litouwse finale van dit jaar. De geschiedenis herhaalde zich en ook dit jaar won de groep de nationale finale. De verwachtingen zijn weer hoog gespannen. Het lied Discoteque zorgde in Litouwen al voor een nieuw streamingrecord.
Wil jij je mening kwijt over de inzending uit Litouwen? Plaats dan een reactie.
Goede inzending, top 10
Jazeker! Gaat fluitend naar finale.
Sterke inzending. Gaaf dat dit opent.
Uiteraard finale en denk ook zeker wel top 10. Maar doet denk ik niet mee voor de winst. Ik mis het heel bijzondere van het nummer van vorig jaar (die deed denk ik wél mee voor de winst)
Mee eens, vorig jaar had LT een winnaar in handen, dit jaar helaas niet.
Mooie opening van deze semi, we zitten er meteen lekker in. Finale lijkt me een zekerheidje. Sowieso een super lekker nummer, en wat mij betreft de grote outsider voor de overwinning. Ook ligt het toch wat makkelijker in het gehoor dan het (ook al goede) nummer van vorig jaar. Ik heb het idee dat dit zo’n jaar is waar de bookmakers er naast zouden kunnen zitten, en niet Zwitserland of Malta gaan winnen. En dan kan de reis zomaar naar Vilnius gaan in 2022.
Leuke inzending van Litouwen en een goede opening. Vorig jaar vond ik hun liedje al leuk. Ik wens ze veel succes.
Ja lekker nummer om mee te beginnen. Zou zo maar eens kunnen verassen.
Ik verwacht zeker een finaleplaats voor The Roop en daar zou het best eens in de top 5 kunnen eindigen. Persoonlijk vind ik Discoteque een veel beter nummer dan dat van vorig jaar.
Absolute winnaar wat mij betreft.
Ja, gewaagd en zeer leuk. Finale, en een hele hoge eindklassering. Vilnius 2022???
Superrrrr gaaf nummer! Moet in de top 5 kunnen eindigen in de finale!
Reuze aardig.
Goed begin van deze editie. Ik vind persoonlijk dit lied veel leuker dan hun lied van vorig jaar. Gaat zeker meestrijden voor de winst. Zou leuk zijn als ze winnen want de “ LEE TOUWERS’ behoren eigenlijk ook in Ahoy te winnen 🙂 )
Stoer nummertje wel. Lekkere opener. Finale zeker. Het is voor mij echt de zanger die de kar trekt. Luistert lekkerder weg dan dat ik de act vind om te bekijken.
Een vrolijke inzending die de finale haalt, maar niet bij de eerste vijf gaat eindigen. Een plaats tussen de 6 & 10 lijkt mij het hoogst haalbare.
Eigenzinnig, hip lied van Litouwen wat ik wel kan waarderen ondanks dat ik er zelf niet zoveel mee heb. Finaleplaats gegarandeerd en wellicht een mooie plek in de top 12.
Het zal wel aan mij liggen maar ik hoor het niet.
Is oké hoor en zal de finale wel halen in een semi met 16 landen. Maar geen mededinger voor de winst en zelfs top 10 vraag ik me af…
Geen onaardig nummer maar iets irriteert me. Wat weet ik niet precies, misschien is het de performance, de beweginkjes, de kleding….Succes Litouwen maar ik zal niet gaan bellen voor jullie
Ik vond dit meteen al een lekker nummer en ga het steeds beter vinden, komt absoluut in mijn top 10 terecht
Zalig nummer hier hou ik van
Litouwen gaat hoog scoren! Ik weet niet wat hun hoogste notering ooit is, maar ik geloof niet al te hoog, dus dit kan er makkelijk overheen. Denkend aan mijn allereerste reactie toen ik dit nummer hoorde, denk ik dat we de kracht van dit nummer onderschatten. Het is super catchy en blijft natuurlijk ontzettend hangen. Ook hebben ze inmiddels wel weten dat hun live performances als een huis overeind blijven staan. Ik denk dat dit zou KUNNEN winnen……! Succes Litouwen!
LT United werd ooit (2006) 6e namens Litouwen (met een kermislied maar dat was in die tijd schering en inslag). Ik twijfel of dit daar overeen zal gaan, eerlijk gezegd.
http://www.eurovisionartists.nl/content/esf050.asp?ID=26
Lekkere inzending, dit nummer is beter dan dat van vorig jaar. Life blijft het ook overeind als ik de YouTube beelden mag geloven. Gaat meedoen in bovenste regionen.
Zo. Per vandaag heb ik eindelijk tijd om de Douze Points te gaan doornemen!
Litouwen geef ik nul punten.