Beluister de liedjes van Benidorm Fest 2023
De 18 liedjes voor Benidorm Fest 2023, de Spaanse nationaal finale, zijn vanaf nu te beluisteren. De twee halve finales van Benidorm Fest 2023 vinden plaats op 31 januari en 2 februari. De finale staat gepland voor 4 februari.
Deelnemers:
Agoney – “Quiero arder” (I want to burn)
E’Femme – “Uff!”
Fusa Nocta – “Mi familia” (My family)
Blanca Paloma – “Eaea”
Aritz Arén – “Flamenco”
Rakky – “Tracción” (Traction)
Alfred García – “Desde que tú estás” (Since you are)
Sofía Martín – “Tuki”
Alice Wonder – “Yo quisiera” (I would like)
Famous – “La Lola”
Megara – “Arcadia”
Vicco – “Nochentera” (The Entire Night)
Twin Melody – “Sayonara” (Goodbye)
José Otero – “Invierno en Marte” (Winter on Mars)
Karmento – “Quiero y duelo” (I want and I hurt)
Sharonne – “Aire” (Air)
Meler – “No nos moverán” (They won’t move us)
Siderland – “Que esclati tot” (Let everything explode)
Alle shows van Benidorm Fest 2023 worden gepresenteerd door Monica Naranjó, Inés Hernand en Rodrigo Vázquez en vinden plaats in Palau Municipal d’Esports l’Illa de Benidorm. Van de 18 inzendingen zullen er na de voorrondes 8 deelnemen aan de finale. Het stemsysteem blijft hetzelfde als vorig jaar. In alle drie de shows wordt de uitslag bepaald door een professionele jury (50%), een jury die is afgespiegeld van de bevolking (25%) en televoting (25%). De professionele jury zal bestaan uit professionals uit de Spaanse en internationale muziekindustrie.
Ik heb de liedjes beluisterd en ik ben niet zo positief over de kwaliteit, er zijn er maar een stuk of 6 die ik wel aardig vind, dat zijn de liedjes van: Aritz Aren, Sharonne, Famous, Alfred Garcia en Karmento en José Otero . Ik ben benieuwd wat het zal worden.
Dat wordt dus weer bij de laatste 5 straks?
Eigenlijk niet te doen op basis van dit soort fragmentjes maar als ik voor nu dan toch al een gooi doe, Fusa Nocta.
Behalve veel verondersteld commercieel, maar ook erg dertien in een dozijn, toch ook wel enkele nummers die er in geluid tussenuit springen. Keuzes! Eerst maar eens live zien.
Het gaat echt allemaal veranderen wanneer we dingen live gaan zien. Niemand die Chanel aan zag komen vorig jaar.
Zo is dat. Even afwachten.
Ja, ik wel en heb dat meteen gemeld. Ik moest toen wel wat negatieve opmerkingen hier over me heen laten komen. Maar heb toch gelijk gekregen. Er stond gewoon een vakvrouw op het podium qua dans met een pakkend liedje en een stem die ruim voldoende was voor dit genre.
En dat was trouwens ook al tijdens hun nationale finale zichtbaar en hoorbaar.
Wil je nu een stempel voor in je boekje?
Deze goedkope prullaria kan mij niet bekoren en op basis van wat ik hier hoor wordt het wederom de onderste regionen voor Spanje dit jaar denk ik!
Dit jaar werd Spanje 3e, voor 2023 is de uitslag nog niet bekend.
Ik vind het vrij onzinnig om op basis van fragmenten van een paar seconden een oordeel te vellen. Elk lied heeft een opbouw en die moet je toch eerst horen voordat je iets kunt zeggen. Iets kan wel heel pakkend klinken binnen die 10 seconden, maar als die pakkende melodie maar steeds herhaald blijft worden, zoals bv bij why hy hy van Trijntje is dat ook niet alles. Dus ik wacht nog even af tot de complete liedjes online komen…
die zijn al helemaal online Robbert.
O echt? Dan zal ik eens gaan zoeken.