Spanje van start met Benidorm Fest 2025 [upd2]
De Spaanse omroep TVE start vandaag met de eerste halve finale van Benidorm Fest 2025. De tweede halve finale is komende donderdag en komende zaterdag is de finale. De winnaar daarvan zal Spanje gaan vertegenwoordigen in Bazel.
In totaal zijn er 16 kandidaten en uit iedere semi gaat de helft door naar de finale. De halve finales starten om 22.50 uur en presentatie is in handen van Paula Vázquez, Ruth Lorenzo en Inés Hernand. Een jury (vier Spanjaarden en vier niet-Spanjaarden, waaronder de Nederlander Twan van de Nieuwenhuijzen) en televoting bepalen het resultaat. De shows zijn te zien via TVE Internacional en via een live-stream.
In de tweede halve finale treedt de Nederlands/Spaanse Celine van Heel aan.
1e halve finale, dinsdag 28 januari:
* Chica Sobresalto – “Mala feminista“
* Daniela Blasco – “U nana“
* David Afonso – “Amor barato“
* K!NGDOM – “Me gustas tú“
* Kuve – “Loca por ti“
* Lachispa – “Hartita de llorar“
* Lucas Bun – “Te escribo en el cielo“
* Sonia y Selena – “Reinas“
2e halve finale, donderdag 30 januari:
* Carla Frigo – “Bésame“
* Celine van Heel – “La casa“
* DeTeresa – “La pena“
* Henry Semler – “No lo ves“
* J Kbello – “V.I.P“
* Mawot – “Raggio di sole“
* Mel Ömana – “I’m a Queen“
* Melody – “Esa diva“
De kwaliteit van Spanje ik twijfel aan de liedjes
Ik ben ook niet echt onderde indruk van de Spaanse liedjes. De liedjes die ik wel goed vind zijn van Lucas Bun en Lachispa
Lamaar zitten dit!
Ik ben ook niet fan van de Spaanse nummers. Lachispa wordt het denk ik, maar zal net als Eaea afgestraft worden door het stemmende publiek ben ik bang.
Lachispa staat inderdaad in de fanpolls en bij de bookmakers afgetekend aan de leiding. Dat zal hem wellicht wel worden. Net als jou verwacht ik een Eaea-resultaat, middenmoot bij de jury’s en bottom bij de televoters.
Eeek Hartita de llorar is echt letterlijk een marterling voor mijn oren. En dat is de favoriet?! Wat een ellendig geschreeuw zeg. Wil dat nooit meer horen
Ik vond eerlijk gezegd alles ‘n marteling behalve die jongen net die lange krullen, die kon er nog mee door. De rest was tenenkrommend slecht, de Spaanse muziekindustrie onwaardig.
Helemaal mee eens. Ik vond ook het liedje van Luca Bun het mooiste wat erbij zit in Spanje. Het liedje van Lachispa vind ik op zich niet zo slecht maar de hysterische uitvoering en het vele gekrijs des te meer.
Lachispa doet me denken aan Remedios Amaya met quien maneja mi barca in 1983, ik vond het geweldig maar scoorde 0 punten, Europa is niet altijd zo dol op hele spaanse flamenco-achtige dingen, in Liverpool kreeg aeaeeaeeeeeeaaeaea de minste televotepunten (5), Azucar Moreno daarentegen deed het goed in 1990… 5de plek…. met Bandido,
Bandido was heel wat toegankelijker dan het obscure Eaea.
Jouw vergelijking is terecht en Remedios had hoger mogen/moeten eindigen. In tegenstelling tot veel anderen vind ik dit nummer wel een mooi staaltje van moderne flamenco. Jammer dat Lachispa vocaal minder super is.
Ik vond die Spaanse semi verschrikkelijk. Energiek tot daar aan toe, maar dit was allemaal té, menig artiest kon m.i. wel een risperdalletje gebruiken.
Ik hoor zaterdag wel wie er gewonnen heeft. Kan ik me op België concentreren.
Ik heb de eerste halve finale grotendeels gezien; vond van de finalisten alleen Luca Bun goed; de rest deed me eigenlijk niks. Lachispa is zelfs een aanfluiting; wat een overdreven hysterisch mens. Als Spanje voor haar kiest dan kun je er donder op zeggen dat ze laag gaan eindigen. Blanca Paloma eindigde in 2023 nog in de middenmoot maar dat gaat met dit nummer absoluut niet gebeuren.
Ik ben het met je eens. Lucas Bun vind ik ook de beste die er bij zit in Spanje. Het zou terecht zijn als hij zou winnen maar ik vrees dat dat niet gaat gebeuren. Het liedje van Lachispa vind ik op zich niet slecht maar ik ben volledig afgeknapt op haar hysterische gekrijs. Het zou mij niet verbazen als Spanje dit jaar weet heel laag gaat eindigen.