Malmö live: Prognose eerste halve finale
Na het zien van de eerste generale repetitie is het tijd om de balans op te maken en te prognotiseren welke landen dinsdagavond de stap zullen zetten naar de finale.
Grote kans op kwalificatie: Denemarken, Rusland, Oekraïne, Nederland, Moldavië en Wit-Rusland.
Voor de overige plaatsen lijkt het een ‘battle’ te worden tussen: Estland, Kroatië, Montenegro, Ierland, België en Servië
Weinig tot geen kans op kwalificatie: Oostenrijk, Slovenië, Cyprus en Litouwen
Upd: De juryrepetitie verliep eveneens naar wens voor Anouk. Slovenië en Litouwen lijken het na een mislukt optreden erg lastig te krijgen om de finale te halen. Bij België ging het technisch fout, waardoor Roberto Bellarosa een tweede keer mocht optreden. Meeste applaus in de zaal was voor Denemarken, Oekraïne, Rusland, Nederland, Wit-Rusland, Ierland en Moldavië.
Servie en Kroatie zitten er zowiezo altijd bij. Vanwege burenstemmen.
Kroatie heeft sinds 2009 niet meer in de finale gestaan dus dat valt mee haha
Werkelijk? Dat had ik als songfestival-fan moeten weten! 🙂
Volgens mij heeft Servie met `Cipela` toen niet de finale gehaald hoor…
Klopt, maar het was wel tiende. Toen werd er een jurywildcard uitgereikt (aan Kroatië trouwens) waardoor Servië buiten de boot viel.
Er zitten veel ex-Joego’s in deze semi, maar ze moeten wel hun punten over elkaar verdelen dus alleen met burenstemmen de finale halen is niet makkelijk. Servië lijkt mij wel de meest kansrijke.
Nee cipela was dan ook heeeeeeeel slecht en dat het dan ook nog 10e werd dankzij vriendjespolitiek. En dat gaat u morgen weer mee maken
Zo slecht vond ik Cipela niet.
ai ai ik vond cipela eigenlijk WEL leuk…
Toegeven, de zanger had volgens mij wel een paar wodka’s op aan z’n stem te horen…
Helaas weer geen lekker vlot nummertje.
Ik hoor in Nederland zoveel goede hits, waarom is het voor een songfestival zo moeilijk iets moois te bedenken.
Er is toch voldoende talent in Nederland
Ik geloof de reporters meteen in hun prognose. Alleen is er zuiver gekeken naar prestatie of is er ook rekening gehouden met diaspora, jury/televotingvoorkeuren. Zelf kan ik me het bijvoorbeeld nauwelijks voorstellen dat Servië er buiten valt. Of het zou moeten zijn dat ze extreem laag beoordeeld worden door jury’s wat natuurlijk in het nieuwe systeem behoorlijk wat impact heeft.
Oneerlijk he, dat landen als Oekraine (wat ik overigens een goed lied vind hebben), Griekenland, Rusland, Azerbaijan er altijd bij zitten.
Evenals Roemenie.
Weer een reactie op optreden Anouk:
I’m not a fan of this, but she looked okay but it looks so drab onscreen…
Nederland, Denemarken, Oekraine, Rusland en Moldavie gaan inderdaad sowieso door. Maar zou Oostenrijk niet onderschatten. En Servie gaat vast wel door. Zoals elk jaar 😉
Ik zou het zelf supervet vinden als Montenegro door gaat! zou echt cool zijn
Wat betreft kwaliteit/ originaliteit zou ik het Montenegro wel gunnen. Wit-Rusland en Servië vind ik niet finalewaardig
maakt me allemaal geen ene moer wie er door gaat als ANOUK maar door gaat.
Ligt het aan mij of is het ietwat onzuiver/onzeker hier en daar? al met al denk k wel een finaleplaats
http://www.youtube.com/watch?v=QyTifbkd9OA
Echt niet onzuiver. Fantastisch gezongen!
super gezongen!
nu hopen dat het mooi in beeld wordt gebracht en dat ze af en toe toch de camera pakt..
Ik dacht ook ergens in het begin dat ze wat onder de toon zat. Maar niet het hele nummer.
Na een paar jaar kan ik eindelijk met zekerheid zeggen dat de finale wel moeten zeker haalbaar is, maar op de een of andere manier sta ik weer niet vreemd van op te kijken als we weer niet tussen de enveloppen zitten.
Ik denk dat ik toch een stiekem traantje moet laten als we erbij zitten. Fingers crossed!!!! Kom op Anouk en aub Europa gun ons het een keer!
helemaal mee eens Oliver…fingers crossed! Ik huil met je mee 😉
ik hoop zo dat we doorgaan. ik denk dat ik ook beetje emo wordt als we na negen jaar weer in die enveloppe zitten.
Ha ha ha , Weet je nog die waarzegster die voorspelde dat Anouk zich niet goed zou voelen en toch bij de top 3 zou eindigen. Weet niet zo zeker meer bij welk programma dat was maar het geeft je te denken of er dan toch iets is tussen hemel en aarde .
…Die had gezegd dat ze misschien iets van koorts kon hebben of zo, of zich niet zo lekker voelen, geloof ik.
Oh dit is wel een interessant artikeltje.
Ik zou het ongeveer zo indelen:
Grote kans: Denemarken, Rusland, Oekraïne, Oostenrijk, Servië, Moldavië
Moet afhangen van het geluk: Nederland, Wit-Rusland, Montenegro, Ierland, Cyprus
Weinig kans: België, Litouwen, Kroatië, Estland, Slovenië
ik pink nu al n traantje weg, zo mooi vind ik het. Ik ben op van de zenuwen voor morgen, maar ik heb er zeker veel vertrouwen in dat ik dr zaterdag in het echt zal zien in Malmo!!!!! en dank jank ik wederom met jullie mee!!! van trots!!
Ook ik ga janken als we er eindelijk bij zitten en het zou me niets verbazen dat, als we doorgaan, ze Nederland expres in de laatste envelop doen. Waarschijnlijk krijg ik dan een hartverzakking maar die tent staat op zn kop als wij eruit komen
Dat zit ik ook al de hele week te denken dat ze juist dat zullen gaan doen… ik zou dat erg naaiend vinden xD
Ik wil zo graag zien hoe het er op beeld uitziet.
Trouwens, gisteren is het me voor het eerst opgevallen dat het topje dat ze aanheeft een doorschijnding is waar ze een zwarte bh onder draagt. Alleen zie je dat met deze beelden niet.
@Matje, dat artikel heeft op een Belgische website gestaan een hele tijd geleden. Een podiumplek zou ze halen ondanks dat ze zich niet helemaal fit voelde. Ik moest er ook aan denken dat ik dat gelezen had. Zou toch wat zijn als het echt allemaal uitkomt. I hope so !!!!!
Ik heb dat ook gelezen, dat ze bij de top 3 zou eindigen. Ik hoop het zo! Ben nu ook al op van de zenuwen!
Ik kan het wel redelijk eens zijn met deze prognose. Alleen Wit-Rusland lijkt me minder zeker dan jullie inschatten, en Cyprus zou ik een categorietje hoger inschatten. Ik ben heel benieuwd, je gelooft t toch bijna niet dat Nederland 8 jaar lang kansloos is geweest en ineens door iedereen als zekerheidje voor de finale wordt gezien!
1st dress rehearsal is niet waar op de jury de waardering mag doen maar dan is 2ste dress Rehearsal wel het meest belangrijkste dan beoordelen de Jury’s de nummers.
@ Esf2013Malmö;
Is je eigen mening een goede vak jury plaatst Servië niet om door te gaan omdat het gewoon niet goed is, wij gaan gewoon is lekker door ook zonder geluk wat jij wilt beweren!
Is de 2e repetitie nog ergens te volgens of doen ze dat (net als vorig jaar wat ik prettig vond) ook al niet meer?
We waren trouwens niet gekozen in de Oefen rehearsal. Maar goed, dat waren we vorig jaar wel ;), Maakt natuurlijk geen donder uit., Dacht alleen dat ze het bewust wel zouden doen, voor goede hoop.
Toch maar eens een gokje wagen in willekeurige volgorde.
– Nederland
– Denemarken
– Rusland
– Oekraine
– Moldavie
– Wit- Rusland
– Kroatië
– Estland
– Servie
– Ierland
Ik vrees dat onze zuiderburen tekort komen. Alhoewel ik het hen wel van harte gun!!
hallo iedereen;
mijn pronostiek voor morgen is de top 16 dus:
1) Moldavië : 12 punten wondermooie ballade wat mij geen enkel second verveeld.
2) Oostenrijk: 10 punten wordt gewoon vrolijk van dit nummer hoop op finale voor haar.
3) Denemarken: 8 punten
4) Oekraine: 7 punten
5) Wit- Rusland: 6 punten
6) Estland: 5 punten
7) België: 4 punten ik hoop echt dat hij naar de finale gaat hij verdiend dat gewoon.
8) Nederland: 3 punten hoop nederland echt nog eens in de finale te zien zaterdag.
9) Rusland: 2 punten
10) Ierland: 1 punt
11) Servië uitgeschakeld
12) Slovenië : uitgeschakeld
13) Kroatië: uitgeschakeld
14) Cyprus: uitgeschakeld
15) Litouwen: uitgeschakeld
16) Montenegro: uitgeschakeld
Ben benieuwd hoeveel ik er ga juist hebben morgen.
Maar ik ben beschaamd om te zeggen dat ik nog naar het songfestival kijk. IK heb vandaag nog al wat naar mijn oren gekregen op het werk hoor. Is morgen weer songfestival zeggen ze die grote commerce. Hoelaat begint dat vragen ze dan ik zeg van 21uur tot 23 uur waarop ik als antwoord kreeg als ik het dan om 22u45 opzet heb ik nog tijd genoeg. Ik gaf als antwoord en dan zijt gij de eerste om te zeggen dat het vriendjespolitiek is en ge hebt geen enkel lied gehoord.
Toen zij de andere weer ze weten nu al wie door gaat dat hebben ze allemaal al geregeld onder elkaar. DIE Omringende landen stemmen op elkaar belgie gaat dit jaar weer 12 punten aan nederland geven omdat het anouk is. En die oostbloklanden geven ook de 12 onder elkaar uit een land als belgie kan geen 12 krijgen van een oostblok land krijgen ze daar mss een paar punten van. Dus iedereen kijkt enkel maar naar de uitslag op ons werk en ik voel me daar heel slecht door. Dat is echt voor homo trutten het songfestival durven ze dan nog zeggen.
Maar eerlijk gezegt vrees ik dat ze volgend jaar nog geen 2 halve finales meer kunnen organiseren.
Als de landen weer geen finale halen vrees ik dat de komende landen volgend jaar zeker gaan afhaken.
1) Oostenrijk: slechte verliezers;
2) Slovenie: financiele problemen hadden dit jaar al bijna afgehaakt:
3) Kroatie zie ik ook afhaken als ze weer niet slagen
4) Montenegro zeker wegens nooit finale
5) cyprus: financiele problemen als ze zelfs 2 de eindigen in de finale dit jaar doet cyprus volgend jaar niet mee
6) Letland ook al sinds 2008 geen finale meer
7) San marino: nooit finale en geen kandidaten meer als ze nu al keer dezelfde moeten vragen
8) Bulgarije vrees ik dan ook nog maar 1 keer finale gehaald
9) Griekenland financiele problemen haken volgend jaar wel af ook als ze top 5 scoren wouden dit jaar al afhaken
10) Armenie mss ook wel indien geen finale wat er dik in zit zo een flutlied zouden slechte verliezers zijn
11) Roemenie mss ook wel zouden ze met die onzin niet door gaan met junior zijn ze ook voor die rede gestopt dat ze geen punten meer hielden
12) Portugal beloven volgend jaar wel terug mee te doen maar twijfel er toch aan als ze gaan kunnen mee doen
13) Spanje geen punten en ook diepe crisis
14) Bosnie beloofd ook terug mee te doen volgend jaar maar twijfel er ook aan als ze nu geen geld hebben volgend jaar ook niet.
En Polen en andorra gaan we nooit meer terug zien.
Dus balans 39 landen min 14 afhakers zijn 25 landen nog en dus terug naar 1 zaterdagavond.
hoop natuurlijk dat dit niet gaat gebeuren maar er gaan volgend jaar zeker veel landen afhaken en ik vergeet nog een belangrijk land te vermelden Turkije gaan we ook niet snel meer terug zien want ze gaan zeker niet meer terug naar 100% televoting want dan gaan alle anders landen weer klagen en zo klaagt altijd iets.
Veel luister en kijk plezier morgen alvast.
Johan, ik vrees dat je als Belg wat Belgie betreft iets te optimistisch bent…maar dat vergeef ik je 😉
Johan vanwaar weet je dat allemaal ?! KHEB echt gelachen met heel uwe uitleg! LOL
Bv over Griekenland is totaal niet waar! waarom weet ik dat omdat de nationale zender samen met een commerciele zender samen werken dit jaar! (MAD TV) is een muziekzender en ze willen deze trend volgend jaar gewoon verder zetten!
Ps : Nederland zal zeker door gaan als ze eens een fatsoenlijk lied sturen en dit jaar is dat het geval dus Nederland gaat zeker door nr Finale! TOP !
Anouk is bijna aan de beurt. Ben al driftig op zoek naar live blogs. Later meer…
Eerste reactie:
For much of the song you can see the audience that’s behind the catwalk. Some are looking at Anouk, but many are looking the other way (at the screens maybe?). Nevertheless Anouk did switch on her charm for a change and is selling it to me.
Een paar maten van mij zijn ter plekke en zeiden dat Anouk top was op de jury rehearsal!!
En hier van onze zuiderburen:
Oneindig veel respect voor Anouk die zich in de schietkraam van het Songfestival en van haar zeer eurovisiekritische landgenoten zet, nota bene met een nummer dat werkelijk geen evidentie op een Songfestival is. Bovendien is Anouk de levende verpersoonlijking van de soberheid die het Songfestival anno 2013 dient te kenmerken. (Althans voor de schermen, want die soberheid vertaalt zich allerminst in haar entourage). Voor onze noorderburen is een finaleplaats zonder meer een zekerheid. Mocht dat om de een of andere reden niet gebeuren, zou dat inderdaad een groot onrecht zijn. Maar hoe hoog dit eindigt in de finale, daarover is niet iedereen het eens. Perfecte zang, fraai stukje muziek en dus waarschijnlijk gefundenes Fressen voor de vakjury’s. Maar of ook het grote publiek massaal voor zoveel ernst en diepgang valt? Persoonlijk voelen we ‘het’ niet echt bij dit nummer, maar anderen voelen het wel. Hopen op het beste voor Anouk en onze Noorderburen doe ik wel ten volle, al was het maar dat zoveel lef beloond moet worden en Nederland opnieuw vertrouwen krijgt in het Songfestival.
Ah wat lief van de Belgen!
Is dit weer eurosong.be? Dan zijn ze toch een beetje gedraaid.
Jongens ik kan vannacht niet meer slapen ik wordt gek als we de finale gaan halen
Vocals: Perfect vocal performance, well done Anouk
Outfit: Modern, black and love the shoes
Camera work: Simple and very good for this entry
Presentation: Maybe too static on the side of the stage
Reactions: Big reactions in the arena
Prediction: To the final for sure
Netherlands should also be through based on that performance! #Anouk blissfully simple.
Wauw, positief jongens!
Vanaf 1.40 10 tot 15 seconden van hoe het op het grote scherm in beeld werd gebracht. Erg mooi.
http://www.youtube.com/watch?v=IjQ5dJs8dlg&
Jeetje die cameraman moet minder drinken. En dat is NOS? Maar het klinkt gelukkig mooi
Esmee dit was volgens mij de repetitie van 17.00 de 1ste van vanavond!
Ik heb op ecskaz youtube kanaal ook een filmpje gezien waar anouk vlak voor het optreden iets in haar hand had wat ze weggooit voor ze begint met zingen, dat doet ze hier ook zie ik.
Klopt Lilly. Het is van de repetitie van 17.00 uur. Maar het is het enige waar ik even kon zien hoe het er op ’tv’ uit zag.
2de dressrehearsal?
Nee, was van de 1e dress rehearsel om 17.00 u.
Ik zeg finale kan niet anders toch!
Kippenvel 😀
Geen finale dan is een ballad voor Nederland net niet goed genoeg.
Alleen de Ballad van Anouk is van uitzonderlijke klasse, kan te goed zijn voor het festival!
Heeft iemand ook de video beelden van de dress rehearsal? vorig jaar en het jaar daarvoor waren die ook ‘uitgelekt’ of op een aparte website te verkrijgen.
ben namelijk heeel erg benieuwd!!
Ook een ierse reactie:
The Netherlands: simply stunning! – enough said.
Op andere optredens hebben ze nog wel wat te zeggen, Denemarken b.v. viel tegen…
Jongens je kan er gif op innemen maar wij zitten in de laatste enveloppe, je zou er teveel van krijgen.
Meeste applaus vanavond kregen Denemarken, Rusland, Oekraïne, Nederland, Wit-Rusland, Ierland en Moldavië.
Haha mooi al die reacties 🙂 Volgens mij ging haar 2e generale vanavond beter en bespeelde ze veel meer de camera. Blijkbaar heb ik me toch vergist. Anouk weet wel degelijk op welke momenten ze moet presteren. Nu morgen nog. Hopelijk kunnen we morgen een feestje vieren na 8 jaar 😀 Ik verwacht trouwens heel veel kijkers!
3 songs bijgebleven:
– Azerbaijan – Farid Mammadov – Hold me (gewoon een lied om te winnen)
– Bulgarije – Elitsa Todorova en Stoyan Yankulov – Samo shampioni (die met voda al eens mochten gewonnen hebben, paar jaren geleden. ’t Is meer vernieuwende muziek)
– België – Roberto Bellarossa – love kills (omdat het eens anders klinkt dan gewoonlijk)
Hup Anouk. Laat de leeuw niet in zijn hempie staan morgenavond. Volgens mij ga je het fantastisch doen en iedereen een poepje laten ruiken! Toi, toi, toi en de mazzel. Laat dat vogeltje/die vogeltjes maar mooi vliegen.
En om Ellah Fitzgerald te quoten “And be contented to charm
the birds off the trees!”
Mijn voorspelling:
Denemarken/Oekraine/Rusland/Moldavië/Ierland/Wit-Rusland/België/Kroatië en….. Nederland!! Ja, ik mis eentje, omdat van de rest elk door zou kunnen gaan, behalve Litouwen. Als ik echt 1 moet kiezen dan ga ik voor Oostenrijk.
Hoe kan dat nou dat er nog geen filmpje van de 2e dressrehearsal te vinden is?
De jury repetitie dus?
Het zal toch eens kunnen ik hoop het zo.
maar afgaand op de positieve reacties moet het toch echt lukken.
Ik krijg kippenvel.. Kan ik nog wel slapen :-)?
Overigens klasse dat Anouk vooral het bij haar zelf heeft gehouden, niet haar gek heeft laten maken.
@RobbieR: ‘Kan ik nog wel slapen?:-): eet iets lekkers warms, of iets gewoons bij een pot warme thee.
By the way: in een finale-plaats wil ik wel geloven. Wat het daarna wordt weet ik niet.
Esmee, ik kom net uit Spanje en ben aan de drank en ga zo heerlijk uitslapen. 🙂
Wij gaan naar de finale……
Lekker suiker erin, of wat zoetjes, of whatever.
Ik zeg finale en nr 6) Ik krijg weer een Ruth jacott (1993) herinnering.
Ruth Jacott was geen favoriet, maar was voor die tijd best modern.
Uiteindelijk was zij vlak voor de finale een outsider ofwel gegroeid als favoriet en werd 6e en kreeg de 12 van Ierland.
Ier;and is best lovend over Nederland dus….
Nee lekker sterker, slaap ik goed 🙂
@RobbieR: ok 🙂
Aangezien Zweden, UK, en Italie ook mogen stemmen heb ik goede hoop.
Mijn prognose op basis van kwalificatie kans.
1. Oekraine
2. Rusland
3. Denemarken
4. Moldavië
5. Ierland
6. Servië
7. Nederland
8. Kroatië
9. Wit-Rusland
10. Estland
———-
11. België
12. Montenegro
13. Cyprus
14. Oostenrijk
15. Litouwen
16. Slovenië
Van de nummers 1-8 ben ik behoorlijk zeker. 13 tot 16 ook.
Jammer dat het niet een lekker vlot nummertje is, er zijn zoveel goede artiesten in Nederland met tophits.
Wat is er nu zo moeilijk aan om iets te vinden.
Toch wil ik Anouk veel succes wensen met Birds